תומר הראל

בכיתה ג', עמדנו מחוץ לחדר שבוא נכנסו אחד-אחד על ידי מורה למוסיקה, בכדי להתאים לנו כלי נגינה כתפקיד בתזמורת הבית-ספרית. רצו לתת לי חצוצרה שבאותה תקופה לא עניינה אותי. עיניי נישאו אל התופים, שהותאמו דווקא לשכנה וחברת ילדות שלי. לאחר ילדות עשירה בפעילויות, החלטתי בגיל 13 להתמקד ולהתחיל ללמוד תופים במטרה "להיות המתופף הכי טוב בעולם". עם השנים, הבנתי שמטרה זו יעילה רק בתור מוטיבציה וכי לנגן יש קול ייחודי משל עצמו והטכניקה, היא רק כלי שבעזרתו הנגן מבטא זאת – בזהה לאומנויות אחרות ולשאר תחומי החיים.

את לימודיי התחלתי אצל מגוון מורים פרטיים, בבית הספר הפרטי לתופים "דראם סנטר" של רוני צדיק בכפר סבא. למדתי רבות מהמורים – יסודות, טכניקה, מוסיקה, השקפות וטיפים לחיים – והופעתי באירועים במסגרת הבית ספר. בתיכון הייתי חלק ממגמת המוסיקה הבית ספרית, שבמסגרתה גם הופעתי רבות ונחשפתי לסדנאות עם מוסיקאים גדולים בארץ.

לאחר השירות הצבאי, המשכתי ללימודים בבית ספר למוסיקה "The Collective" שבניו-יורק. שם התנסתי בהמון חוויות מוסיקליות, השכלה ממוסיקאים פעילים מקצועיים, לימודים אינטנסיביים, סדנאות והיכרות עם אמנים דגולים ומורים רציניים ומסורים.  מאז חזרתי לארץ, התחלתי ללמד תופים באופן פרטי בסטודיו בביתי בכפר סבא.

במהלך ניסיוני בהוראה פרטית בתופים, לימדתי המון תלמידים בטווח גילים רחב מאוד. בשיעורים אני נהנה להעביר בהתאם את הידע שרכשתי וגם לקבל ידע מהתלמיד, כך נוצרת שיתופיות הדדית מעניינת.
במקביל לתשוקתי לתופים, למדתי שנים רבות את אומנות הקונג-פו בשיטת ה"עגור לבן", ממנה אימצתי דרך לחיים ושיטות אימון יעילות. במהלך שנותיי בקונג-פו, שימשתי גם כמורה מחליף לקבוצות ילדים ומבוגרים ויישמתי את הידע הנרכש בהעברת השיעורים. הקישוריות להוראה בתופים, בין השאר, נעשתה באופן אוטומטי ובהצלחה!

במהלך שיעורי התופים אני מקפיד על טכניקה נכונה כבסיס – על הפד ועל המערכת, מתודות אימונים שונות, קריאת תווים, נגינה עם שירים, פתיחות למגוון סגנונות והתחברות התלמיד לתוכן (כשלא עובד, אני משתמש במכות קונג-פו כפתרון ;).

אני אוהב מגוון רחב של סגנונות מוסיקליים, סבלני, רציני, יסודי, תומך ומכור להומור (…ולפעמים שטותי!). חשוב לי בשיעורים להביא להצלחת התלמידים ולהנאתם עוד יותר, עם יחס אישי וחופש ביטוי עצמי, כך שיצאו בהרגשה טובה!

אני בן לאמא מחנכת והיה בלתי נמנע, שאמצא את עצמי מחובר לתחום ההוראה והחינוך, במיוחד כשמדובר בשילובם עם המוסיקה.לאחר שלימדתי עם הספר "ללמוד תופים" של שי ועברתי קורס אצלו, אני שמח להיות חלק מצוות המורים המעולים של בית הספר.

שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אפשר גם בטלפון 050-3556598