שיעורי תופים בווידאו

שיעורי תופים בווידאו, למי זה מתאים?

העולם היום פונה לכיוון של לימוד בווידאו, בעבר על מנת להשיג מידע היה צריך ללכת למורה או לבית הספר. היום המידע זמין לכולם בלחיצת כפתור אחד. כיום יש המון אתרים שמעברים שיעורי תופים בווידאו. האתרים באנגלית המובילים הם: דראם צ'אנל, דרמאו ומייק ג'ואהנסטון. גם בערוץ היוטיוב שלי יש המון סירטונים עם שיעורי תופים בווידאו. ובאתר שלי יש סירטונים שמתאימים לכל רמת נגינה.

אעמוד על ההבדלים בין ללכת ללמוד תופים אצל מורה לבין ללמוד מסירטון.

אני חושב שמאוד חשוב ללכת ללמוד אצל מורה על מנת לקבל את כל המיומנויות הבסיסיות. ההבנה הטכנית היא הדבר הראשוני והבסיסי וללא ספק מאוד קשה לקבל את זה מסירטון. הדרך הנכונה לדעתי ללמוד מיומנות ראשונית היא דרך התבוננות ודרך זה שמתבוננים בך לכן מורה היא האפשרות היחידה. הפגישה השבועית עם המורה לתופים והמסגרת גם כן תורמת רבות לאופן הלימוד ולהתקדמות של התלמיד. החיבור בין המורה לתופים לבין התלמיד הוא חשוב ומוסיף המון אפילו מעבר ללימוד התופים עצמו. מורה הוא דמות חינוכית.

לימוד מסירטון הוא שונה, הדברים שציינתי קודם שהתלמיד מקבל מהמורה אינם קיימים בלימוד דרך סירטון.

למי למעשה מתאים ללמוד בעזרת שיעורי תופים בווידאו?  בעיקר לתלמידים שכבר מנגנים ולמדו אצל מורה לתופים את הטכניקה הבסיסית לנגינה. מסירטונים אפשר ללמוד נושאים מסויימים כמו מקצבים שונים, סגנונות מוזיקאלים, נושאים תאורתיים וכו'. אני יכול לספר על עצמי שלמדתי רבות מסירטונים ביוטיוב אבל בעיקר בנושאים שקשורים להקלטות, עריכות וכו. נושאים שאינם צריכים ידע טכני עם הגוף.

לעיתים שמגיעים אלינו לבית הספר תלמידים שלמדו בעצמם מסירטונים,  ניתן לראות את הטעויות הטכניות הבסיסיות בנגינה, ובדרך כלל יותר קשה לשנות הרגלים לא נוכנים שרכשו מאשר ללמוד מהתחלה.

לסיכמו של עיניין למידה מסירטונים אינה מתאימה לכולם וחשוב להתחיל ללמוד עם מורה.

שתפו את העמוד

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב facebook

שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אפשר גם בטלפון 050-3556598