צוות המורים

שי פסטרנק בית הספר לתופים מתמחים בשיעורי תופים עם צוות המורים המקצועי והמנוסה.

שי פסטרנק – מנהל בית הספר

כבר בילדות הורי שמו לב שאני אוהב לתופף עם הידיים על כל דבר שאפשר. ובתור ילד שגדל בבאר שבע בשנות ה-80 עמדו בפני שתי אפשרויות, או שאלך לחוג כדורגל או לחוג מוזיקה. מכיוון שלא הפגנתי כישורי בעיטה מופלאים שלחו אותי ללמוד מוזיקה ותופים בקונסבטוריון העירוני. שנה מאוחר יותר התחלתי ללמוד תופים אצל מורה לתופים בשם איציק ליכטמן. את הילדות שלי בליתי מאחורי התופים ומבחינתי המוזיקה, התופים והקצב הם כל חיי. בנוסף למדתי לנגן בגיטרה חשמלית וגיטרה באס, דבר שתרם לי המון מבחינה מוזיקלית והפך אותי למתופף טוב יותר. לגבי כישוריי בכדורגל, נדבר בהזדמנות אחרת… (-:

בגיל 18 למדתי תופים במשך שנתיים אצל איתן איצקוביץ בתל אביב שייעץ לי ללמוד בבית הספר “רימון“. בגיל 21 עברתי לתל אביב והתחלתי ללמוד מוזיקה ב”רימון” וללכת בעקבות החלום שלי.

בביה”ס היו לי מורים מצוינים כמו: רוני הולן, גיל לדין, אהרלה קמינסקי, אבי אדריאן, יוראי אורון ועבורי ביה”ס הייתה חוויה נעימה וחשובה. לאחר כשלוש שנים סיימתי את לימודיי ב”רימון” וקיבלתי מלגת לימודים ל Berklee college of music – בבוסטון. הלימודים ב”ברקלי” היו בשבילי חלום שהתגשם, למדתי המון, התאמנתי בלי סוף וניגנתי עם הרבה נגנים מצוינים. לאחר כשנתיים בבוסטון ובניו-יורק חזרתי לארץ. בשנת 2005 פתחתי את ‘שי פסטרנק בית הספר לתופים’ ומאז אני וצוות המורים מלמדים לפי שיטת הלימוד אותה פיתחתי ואף הפכתי לספר המצליח “ללמוד תופים“.

כיום אני מתגורר בתל אביב, מנגן, מופיע ומקליט עם אמנים שונים, מתאמן, כותב מוזיקה ובעיקר מאושר…

אחרי ניסיון של המון שנים כמורה פתחתי את הדרך האמיתית להגיע לכל תלמיד ותלמיד. אני ממש מרגיש שהחיבור בין המורה לתלמיד הוא הכוח המניע להצלחה תרגישו חופשי לתאם איתי פגישת היכרות.

רונן אברון

עבורי לתופף, זו חוויה בה אני מתחבר באופן הכי עמוק לחשיבה, לגוף ולרגש. הנאה של האדם בחברת עצמו ובתוך עצמו. יחד עם זאת, תיפוף הוא חוויה חברתית. בין שני מתופפים, לא משנה מה רמת נגינתם, נוצרת תקשורת ואחדות. אותה אחדות נוצרת בין מתופף לנגן כלי מלודי, בין מתופף לרקדן, ובין מתופף להרכב או תזמורת. אלו בדיוק החוויות שהייתי רוצה להעניק לכל תלמיד שלי. בשיעורים עצמם נלמד מקצבים המגיעים משלל תרבויות – רוק , פופ , לטיני, ועוד. נשלב בין לימודים שיטתיים הכוללים טכניקה, יציבה, נשימה ואחיזה נכונה ובריאה, ומנגד, נלמד להתבטא בדרך אינטואיטיבית אישית המותאמת לסגנון האישי של כל תלמיד.

התחלתי את קריירת התיפוף שלי בגיל שלוש עשרה. במהלך השנים למדתי אצל המורים המשפיעים והחשובים ביותר בישראל כגון דיוויד ריץ׳, סם וידר ויוסי בוזין. במהלך השנים ניגנתי בהרכבים מוזיקליים שונים, בין היתר עם אייל שכטר, איגי ווקסמן, אדם בן לביא (פישי הגדול), מירו וחלוצי החלל, היי פייב, ורד קלפטר ועוד רבים וטובים. בשנת 2002, לאחר בחינות קבלה, קיבלתי מלגה לאוניברסיטת ברקלי בבוסטון והתחלתי את לימודי שהסתיימו ב 2007 עם תואר מקצועי במוזיקה. במהלך השנים בארה״ב עד חזרתי לארץ בקיץ 2020 התגוררתי בבוסטון, לוס אנג׳לס, וכיותר מעשור בניו יורק, שם ניגנתי עם אמנים והרכבים  שונים. בנוסף רונן היה חבר בלהקת הרוק-פופ האינדית בשם Spirit Animal שהיו חתומים בין היתר בחברת התקליטים Atlantic records.  כבר לפני עזיבתי לארה״ב גיליתי את אהבתי לעולם החינוך ולימוד תופים, דבר שהתפתח והתעצם במשך השנים בהם לימד אלפי תלמידים באופן פרטי, בבתי ספר פרטיים, וגם במוסדות רשמיים וגדולים. בחמש שנים האחרונות לימדתי בבית הספר למוזיקה גדול בארה”ב School of Rock והעברתי כיתות אמן וסדנאות בבית הספר.את שי אני מכיר שנים, ומאוד מתחבר לשיטת הלימוד של בית הספר. ״אני נהנה ללמד מוזיקה ולחלוק את הידע שלי , בעוד שהרקע המוזיקלי שלי הוא מאוד נרחב כתוצאה מחשיפה לתרבויות שונות. אני מספק לתלמידים שלי הזדמנות לפרוח , ליצור ולפתח הבנה מלאה של עולם התופים, ריתמיקה , מוסיקה ואומנות.


בנוסף, כיום אני מלמד ב’שי פסטרנק בית הספר לתופים’. מנסיוני העשיר מצאתי את הדרך הנכונה ללימוד עם כל תלמיד ותלמיד. לימדתי מאות רבות של תלמידים ולכן יש לי הידע והניסיון ללמד כל תלמיד. שיטת הלימוד אצל שי מאוד נכונה עבורי, ואני מתחבר לדרך לימוד זאת וכמובן שאפשר לראות את התוצאה המצויינת אצל התלמידים שלי. מבחינתי נגינה על תופים זה: ריכוז, מדיטצייה, הקשבה, תנועה ושיחרור אנרגיות ורגשות שונים. וזה מה שאני משתדל להעביר לתלמידי. וכמובן שהכי חשוב שהתלמיד יהנה ושהיה לו כיף לבוא לשיעורים ללמוד תופים.

ניקי קינסבורנר

נולדתי ב 1980 וכבר מגיל קטן מוזיקה הייתה חלק בלתי נפרד ממני.

התחלתי בגיל 8 ללמוד פסנתר בקונסרבטוריון קריית-אונו וכעבור שנתיים התחלתי ללמוד תופים ככלי משני אך מהר מאד הפכו התופים והקצב למרכיב העיקרי בחיי. סיימתי תיכון כבוגר מגמת המוזיקה וכבוגר ונגן ראשי בתזמורת הנוער של קירית אונו . אחרי הצבא בער בי הרצון להעשיר את הידע במוזיקה ולפגוש נגנים נוספים לכן נרשמתי ללימודים  בבי”ס רימון. שם למדתי אצל טובי המורים ביניהם רוני הולן וניר נקב וסיימתי בהצלחה בשנת 2009 . בשנים האחרונות פרט להוראה זכיתי ללוות ולנגן עם אמנים מדהימים שחלקם היו בשבילי גיבורי ילדות בנוף המוזיקה בארץ ביניהם : ירמי קפלן, איגי דיין, דנה ברגר, ירונה כספי ועוד להקות ופרויקטים  בהם לקחתי חלק פעיל בנגינה והפקה .

ב 12 שנים האחרונות אני מעביר שיעורים פרטיים ומלמד במרכז שטיינברג בחולון, שיעורים פרטניים והרכבי כלי הקשה תזמורתיים ומגלה כל פעם מחדש עד כמה אני אוהב את המקצוע ואת הזכות הגדולה של להיות מורה ולהעביר מהידע  והניסיון שלי לתלמידיי.

כמורה לתופים אני שם את עצמי בנקודת מבטו של התלמיד, ולהבין את הדרך הטובה ביותר לחוות את הכלי עבורו. אני תמיד מרגיש את התלמיד ומספק לו את התחושה הטובה ביותר, כך ששיעור התופים בשבילו זה הכיף הכי גדול!!  בשנים האחרונות  גיליתי את הספר של שי פסטרנק “ללמוד תופים” ומיד התלהבתי. בספר יש את הכל,  אופן הלימוד, השיטה ודרך העברת המידע שקיימת בספר. מאז אני מלמד עם הספר באופן קבוע. את שי פגשתי בשנים האחרונות, עברתי אצלו השתלמות קצרה,  וכאשר שי הציע לי להיות מורה לתופים ב’שי פסטרנק בית הספר לתופים’, שמחתי להיות חלק מצוות המצויין. ספלאש הוא בית ספר מיוחד, מקום אינטימי, משפחתי, מקצועי ופשוט כיף להיות חלק מצוות המורים לתופים בבית הספר. אשמח מאוד לפגוש אתכם אצלי בשיעורים…

דרור רוסתמי

נולדתי בשנת 1982 בקיבוץ מעיין צבי. משחר ילדותי אהבתי מאד מוסיקה וקצב. בגיל 13 נרשמתי ללימודי תופים. מאז ועד היום לא נפרדו דרכנו. אני בוגר מגמת המוסיקה של הביה”ס המשותף חוף הכרמל,שם ניגנתי במגוון רחב של הרכבים ועשיתי כעשר יחידות בגרות במגמת המוסיקה.

לאחר שירותי הצבאי התחלתי את לימודי בבית הספר רימון, במקביל הצטרפתי למספר הרכבים שהופיעו ברחבי הארץ. אחד ההרכבי הבולטים הייתה להקת feelabout

עם הלהקה הקלטתי אלבום אחד, וקיימנו שני סיבובי הופעות בארה”ב, וסיבוב הופעות באירופה.  בשנת 2007  זכתה הלהקה בשיר השנה בטקס היוקרתי “פרסי המוסיקה של לוס אנגלס ללהקות עצמאיות”.

כיום אני מלמד ב’שי פסטרנק בית הספר לתופים’.

כמו כן אני מנגן במספר פרוייקטים חדשים שממש בימים אלו קורמים עור וגידים.

ההיכרות שלי עם שי פסטרנק היא ארוכת שנים, ודרכינו הצטלבו לא מעט לאורך הדרך. אני מלמד עם ספריו המצויינים של שי “ללמוד תופים” כבר שנים רבות. כמורה התחברתי מאוד לשיטת הלימוד שבספר.

התופים הם חלק מרכזי מאד בחיי ובאישיותי, אני רואה בנגינה ממש כדרך חיים וכך גם את לימוד התופים. במהלך השיעורים אני מקנה ערכים אלו לתלמידיי, תוך שמירה על הנאה ותחושת סיפוק מתהליך הלמידה.

תרגישו חופשי לתאם איתי פגישת היכרות.

צפו בצילום והקלטה של דרור ב”ספלאש” – בית ספר לתופים מנגן קטע מקורי של הלהקה.

צפו בקליפ של הלהקה שלו במהלך סיבוב הופעות בארה”ב.

רז קליין

מורה לתופים במרכז עם ניסיון גדול עשיר. נולדתי בשנת 1991 בנתניה, החיבור שלי עם מוזיקה התחיל בגיל צעיר מאוד, גדלתי בבית מוזיקלי ואומנותי, יצירה תמיד הייתה בסביבה שלי והשפיעה עליי עמוקות, בשלב מאוד מוקדם הבנתי שמוזיקה יוצרת אנרגיות אדירות גם אצל היוצר וגם אצל המאזין ודרך ניסוי ותהייה הגעתיאל התופים.


בגיל 14 נרשמתי לקונסרבטוריון המקומי בנתניה והתחלתי ללמוד, זמן קצר לאחר מכן התחלתי לנגן עם עוד אנשים והייתי נוסע בדרכים בישראל כדי לנגן בלהקות, לראות הופעות ולמלא את חיי ביצירה. בגיל 17 זכיתי להופיע עם להקה מקומית ב’תחרות’ להקות נתניינית מול מאות אנשים ובאותו יום הבנתי שהכיף האדיר שאני חווה על התופים עושה טוב גם לאחרים, לאחר מכן החלטתי להשקיע את עצמי בהתפתחות מוזיקלית כדרך חיים.

דרך ההתפתחות הזו התחלתי ללמד והבנתי שהתופים נותנים לנו יותר מכיף, הם נותנים לנו בטחון, מראים לנו שכל דבר שנרצה נוכל להצליח בו ויוצרים שלווה שאין כמוה. ומי שבוחר ללכת במסע עם התופים לומד את השפה הטובה בעולם, שפה שכולם מבינים, לא חשוב איפה הם גדלו ומי הם.

ההכרות שלי עם שי פסטרנק הייתה מקרית לחלוטין, בגיל 13-14 חבר מבית הספר שלי למד אצלו תופים ובאתי לצפות בשיעור, לאחר קצת יותר מ-10 שנים חוויתי סגירת מעגל ואני זוכה ללמד תלמידים בבית הספר שלו, משתמש בשיטה שמתוארת בספר שלו ובכלים שצברתי במשך השנים בעצמי.

כיום אני מלמד, מופיע, מקליט ויוצר במשרה מלאה בצורות שונות ומגוונות. אשמח לתת מהידע שלי לכל מי שמעוניין להתפתח.נתראה על התופים!  

רז קליין - מורה לתופים

תומר הראל

בכיתה ג’, עמדנו מחוץ לחדר שבוא נכנסו אחד-אחד על ידי מורה למוסיקה, בכדי להתאים לנו כלי נגינה כתפקיד בתזמורת הבית-ספרית. רצו לתת לי חצוצרה שבאותה תקופה לא עניינה אותי. עיניי נישאו אל התופים, שהותאמו דווקא לשכנה וחברת ילדות שלי. לאחר ילדות עשירה בפעילויות, החלטתי בגיל 13 להתמקד ולהתחיל ללמוד תופים במטרה “להיות המתופף הכי טוב בעולם”. עם השנים, הבנתי שמטרה זו יעילה רק בתור מוטיבציה וכי לנגן יש קול ייחודי משל עצמו והטכניקה, היא רק כלי שבעזרתו הנגן מבטא זאת – בזהה לאומנויות אחרות ולשאר תחומי החיים.

את לימודיי התחלתי אצל מגוון מורים פרטיים, בבית הספר הפרטי לתופים “דראם סנטר” של רוני צדיק בכפר סבא. למדתי רבות מהמורים – יסודות, טכניקה, מוסיקה, השקפות וטיפים לחיים – והופעתי באירועים במסגרת הבית ספר. בתיכון הייתי חלק ממגמת המוסיקה הבית ספרית, שבמסגרתה גם הופעתי רבות ונחשפתי לסדנאות עם מוסיקאים גדולים בארץ.

לאחר השירות הצבאי, המשכתי ללימודים בבית ספר למוסיקה “The Collective” שבניו-יורק. שם התנסתי בהמון חוויות מוסיקליות, השכלה ממוסיקאים פעילים מקצועיים, לימודים אינטנסיביים, סדנאות והיכרות עם אמנים דגולים ומורים רציניים ומסורים.  מאז חזרתי לארץ, התחלתי ללמד תופים באופן פרטי בסטודיו בביתי בכפר סבא.

במהלך ניסיוני בהוראה פרטית בתופים, לימדתי המון תלמידים בטווח גילים רחב מאוד. בשיעורים אני נהנה להעביר בהתאם את הידע שרכשתי וגם לקבל ידע מהתלמיד, כך נוצרת שיתופיות הדדית מעניינת.
במקביל לתשוקתי לתופים, למדתי שנים רבות את אומנות הקונג-פו בשיטת ה”עגור לבן”, ממנה אימצתי דרך לחיים ושיטות אימון יעילות. במהלך שנותיי בקונג-פו, שימשתי גם כמורה מחליף לקבוצות ילדים ומבוגרים ויישמתי את הידע הנרכש בהעברת השיעורים. הקישוריות להוראה בתופים, בין השאר, נעשתה באופן אוטומטי ובהצלחה!

במהלך שיעורי התופים אני מקפיד על טכניקה נכונה כבסיס – על הפד ועל המערכת, מתודות אימונים שונות, קריאת תווים, נגינה עם שירים, פתיחות למגוון סגנונות והתחברות התלמיד לתוכן (כשלא עובד, אני משתמש במכות קונג-פו כפתרון ;).

אני אוהב מגוון רחב של סגנונות מוסיקליים, סבלני, רציני, יסודי, תומך ומכור להומור (…ולפעמים שטותי!). חשוב לי בשיעורים להביא להצלחת התלמידים ולהנאתם עוד יותר, עם יחס אישי וחופש ביטוי עצמי, כך שיצאו בהרגשה טובה!

אני בן לאמא מחנכת והיה בלתי נמנע, שאמצא את עצמי מחובר לתחום ההוראה והחינוך, במיוחד כשמדובר בשילובם עם המוסיקה.לאחר שלימדתי עם הספר “ללמוד תופים” של שי ועברתי קורס אצלו, אני שמח להיות חלק מצוות המורים המעולים של בית הספר.

ניר חכים

ולדתי בשנת 1988 ומאז שאני זוכר את עצמי המשיכה והחיבור למוזיקה היו נוכחיים בצורה עמוקה. באופן טבעי חיבור זה הוביל אותי להירשם לחוג תופים בגיל 10 בבית הספר למוזיקה בעיר בה גדלתי. מאותה נקודה מוזיקה ותופים הפכו לעניין, לאהבה, ולחלק הגדול ביותר בזהות שלי.

לאורך השנים למדתי אצל מספר מורים וניגנתי בהרכבים שונים במסגרות של קונסרבטוריון ומגמות מוזיקה. בסביבות גיל 16 התחלתי ללמוד אצל איציק אפשטיין שאיתו פיתחתי חוויית למידה וחיבור מורה-תלמיד שהיוו בהמשך חיי את ההשראה והרצון ללמד ולהעביר את הידע הלאה. לאחר מספר שנות למידה התחלתי את הקריירה שלי כמתופף ומורה לתופים. ניגנתי ומנגן במספר רב של להקות והרכבים, מופיע בארץ ובחו”ל, מקליט באולפנים ומלמד שיעור פרטיים.

עבורי ללמד תופים זו חוויה משותפת בה המורה והתלמיד לומדים ומלמדים אחד את השני. מצד אחד, אני מלמד את התלמידים את יסודות התיפוף והאלמנטים השונים הגלומים בכלי. מצד שני, מאחר ולכל תלמיד יש אישיות ייחודית, מכל אחד ואחת אני לומד להכיר פרספקטיבות חדשות וגישות שונות וייחודיות לכלי ולמוזיקה בכללותה. מבחינתי זהו מסע משותף בו אני עוזר לתלמיד לפתח כלים טכניים ותיאורטיים להביע את עצמו, אך זהו גם תהליך שבו אני לומד כל פעם מחדש להעריך ולהבין לעומק את הפילוסופיה של המוזיקה דרך האינטראקציה האישית שלי עם כל תלמיד.

את שי פסטרנק אני מכיר מקהילת המתופפים כבר מספר שנים, אך רק לאחרונה יצא לנו להיפגש ולשתף פעולה. באופן אישי אני מאד מתחבר לשיטת הלימוד שהוא פיתח בספריו והסטודיו שלו מקצועי ומאפשר חווית לימוד בצורה הטובה ביותר! עבורי זאת חוויה מדהימה ללמד אצלו בבית הספר ואשמח להיפגש עם כל תלמיד המעוניין לצאת לדרך משותפת בלימוד תופים

שתפו את העמוד

רוצים שיעור במתנה? הרשמו עכשיו וקבלו שיעור ווידאו במיוחד בשבילכם!

שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אפשר גם בטלפון 050-3556598