שי פסטרנק בית הספר לתופים מתמחים בשיעורי תופים עם צוות המורים המקצועי והמנוסה.

שי פסטרנק – מנהל בית הספר

כבר בילדות הורי שמו לב שאני אוהב לתופף עם הידיים על כל דבר שאפשר. ובתור ילד שגדל בבאר שבע בשנות ה-80 עמדו בפני שתי אפשרויות, או שאלך לחוג כדורגל או לחוג מוזיקה. מכיוון שלא הפגנתי כישורי בעיטה מופלאים שלחו אותי ללמוד מוזיקה ותופים בקונסבטוריון העירוני. שנה מאוחר יותר התחלתי ללמוד תופים אצל מורה לתופים בשם איציק ליכטמן. את הילדות שלי בליתי מאחורי התופים ומבחינתי המוזיקה, התופים והקצב הם כל חיי. בנוסף למדתי לנגן בגיטרה חשמלית וגיטרה באס, דבר שתרם לי המון מבחינה מוזיקלית והפך אותי למתופף טוב יותר. לגבי כישוריי בכדורגל, נדבר בהזדמנות אחרת… (-:

בגיל 18 למדתי תופים במשך שנתיים אצל איתן איצקוביץ בתל אביב שייעץ לי ללמוד בבית הספר “רימון“. בגיל 21 עברתי לתל אביב והתחלתי ללמוד מוזיקה ב”רימון” וללכת בעקבות החלום שלי.

בביה”ס היו לי מורים מצוינים כמו: רוני הולן, גיל לדין, אהרלה קמינסקי, אבי אדריאן, יוראי אורון ועבורי ביה”ס הייתה חוויה נעימה וחשובה. לאחר כשלוש שנים סיימתי את לימודיי ב”רימון” וקיבלתי מלגת לימודים ל Berklee college of music – בבוסטון. הלימודים ב”ברקלי” היו בשבילי חלום שהתגשם, למדתי המון, התאמנתי בלי סוף וניגנתי עם הרבה נגנים מצוינים. לאחר כשנתיים בבוסטון ובניו-יורק חזרתי לארץ. בשנת 2005 פתחתי את ‘שי פסטרנק בית הספר לתופים’ ומאז אני וצוות המורים מלמדים לפי שיטת הלימוד אותה פיתחתי ואף הפכתי לספר המצליח “ללמוד תופים“.

כיום אני מתגורר בתל אביב, מנגן, מופיע ומקליט עם אמנים שונים, מתאמן, כותב מוזיקה ובעיקר מאושר…

אורן תובל

לאחר “קריירה” בחוג חליליות קבוצתי בכיתה ה’ , הוחלט בקיבוץ שאוכל ללמוד על כלי נגינה שארצה. הבחירה היתה ברורה: תופים!

אהבתי מאוד את תחושת ההתקדמות והחיבור לקצב. בדיעבד אני יודע שמסגרת התירגול הרציף על התופים, תרמו והעשירו אותי רבות.
לאחר כמה שנים התחלתי ללמוד אצל אראלה קמינסקי בתל אביב, אליו הייתי נוסע באוטובוס 5 שעות כל שבוע, רק בשביל שעה של שיעור. לאחר הצבא נסעתי לשנה למזרח הרחוק, שם הכרתי ולמדתי כלי הקשה שונים. במשך השנים גם התפתחתי גם בגיטרה ובבאס, מה שגם משמש אותי בליווי התלמיד במהלך שיעור התופים.

בשנת 2000 התחלתי ללמוד ב”רימון”, שם הכרתי את שי פסטרנק ומאז אנחנו חברים טובים, ודרכנו המשותפות הצטלבו במהלך השנים.
מהיותי נער ועד היום אני מנגן ומופיע בהפקות ובהרכבים שונים.

ב 15 שנה האחרונות אני מורה לתופים בכיר ומלמד בכמה בתי ספר למוזיקה. לימדתי תופים במודיעין, תל אביב ובעשר שנים האחרונות מלמד בקונסבטוריון בשוהם. בנוסף, כיום אני מלמד ב’שי פסטרנק בית הספר לתופים’. מהנסיוני העשיר מצאתי את הדרך הנכונה ללימוד עם כל תלמיד ותלמיד. לימדתי מאות רבות של תלמידים ולכן יש לי הידע והניסיון ללמד כל תלמיד. שיטת הלימוד ב”ספלאש” מאוד נכונה עבורי, ואני מתחבר לדרך לימוד זאת וכמובן שאפשר לראות את התוצאה המצויינת אצל התלמידים שלי.. מבחינתי נגינה על תופים זה: ריכוז, מדיטצייה, הקשבה, תנועה ושיחרור אנרגיות ורגשות שונים. וזה מה שאני משתדל להעביר לתלמידי. וכמובן שהכי חשוב שהתלמיד יהנה ושהיה לו כיף לבוא לשיעורים ללמוד תופים. תרגישו חופשי לתאם איתי פגישת היכרות.

ניקי קינסבורנר

נולדתי ב 1980 וכבר מגיל קטן מוזיקה הייתה חלק בלתי נפרד ממני.

התחלתי בגיל 8 ללמוד פסנתר בקונסרבטוריון קריית-אונו וכעבור שנתיים התחלתי ללמוד תופים ככלי משני אך מהר מאד הפכו התופים והקצב למרכיב העיקרי בחיי. סיימתי תיכון כבוגר מגמת המוזיקה וכבוגר ונגן ראשי בתזמורת הנוער של קירית אונו . אחרי הצבא בער בי הרצון להעשיר את הידע במוזיקה ולפגוש נגנים נוספים לכן נרשמתי ללימודים  בבי”ס רימון. שם למדתי אצל טובי המורים ביניהם רוני הולן וניר נקב וסיימתי בהצלחה בשנת 2009 . בשנים האחרונות פרט להוראה זכיתי ללוות ולנגן עם אמנים מדהימים שחלקם היו בשבילי גיבורי ילדות בנוף המוזיקה בארץ ביניהם : ירמי קפלן, איגי דיין, דנה ברגר, ירונה כספי ועוד להקות ופרויקטים  בהם לקחתי חלק פעיל בנגינה והפקה .

ב 12 שנים האחרונות אני מעביר שיעורים פרטיים ומלמד במרכז שטיינברג בחולון, שיעורים פרטניים והרכבי כלי הקשה תזמורתיים ומגלה כל פעם מחדש עד כמה אני אוהב את המקצוע ואת הזכות הגדולה של להיות מורה ולהעביר מהידע  והניסיון שלי לתלמידיי.

כמורה לתופים אני שם את עצמי בנקודת מבטו של התלמיד, ולהבין את הדרך הטובה ביותר לחוות את הכלי עבורו. אני תמיד מרגיש את התלמיד ומספק לו את התחושה הטובה ביותר, כך ששיעור התופים בשבילו זה הכיף הכי גדול!!  בשנים האחרונות  גיליתי את הספר של שי פסטרנק “ללמוד תופים” ומיד התלהבתי. בספר יש את הכל,  אופן הלימוד, השיטה ודרך העברת המידע שקיימת בספר. מאז אני מלמד עם הספר באופן קבוע. את שי פגשתי בשנים האחרונות, עברתי אצלו השתלמות קצרה,  וכאשר שי הציע לי להיות מורה לתופים ב’שי פסטרנק בית הספר לתופים’, שמחתי להיות חלק מצוות המצויין. ספלאש הוא בית ספר מיוחד, מקום אינטימי, משפחתי, מקצועי ופשוט כיף להיות חלק מצוות המורים לתופים בבית הספר. אשמח מאוד לפגוש אתכם אצלי בשיעורים…

דרור רוסתמי

נולדתי בשנת 1982 בקיבוץ מעיין צבי. משחר ילדותי אהבתי מאד מוסיקה וקצב. בגיל 13 נרשמתי ללימודי תופים. מאז ועד היום לא נפרדו דרכנו. אני בוגר מגמת המוסיקה של הביה”ס המשותף חוף הכרמל,שם ניגנתי במגוון רחב של הרכבים ועשיתי כעשר יחידות בגרות במגמת המוסיקה.

לאחר שירותי הצבאי התחלתי את לימודי בבית הספר רימון, במקביל הצטרפתי למספר הרכבים שהופיעו ברחבי הארץ. אחד ההרכבי הבולטים הייתה להקת feelabout

עם הלהקה הקלטתי אלבום אחד, וקיימנו שני סיבובי הופעות בארה”ב, וסיבוב הופעות באירופה.  בשנת 2007  זכתה הלהקה בשיר השנה בטקס היוקרתי “פרסי המוסיקה של לוס אנגלס ללהקות עצמאיות”.

כיום אני מלמד ב’שי פסטרנק בית הספר לתופים’.

כמו כן אני מנגן במספר פרוייקטים חדשים שממש בימים אלו קורמים עור וגידים.

ההיכרות שלי עם שי פסטרנק היא ארוכת שנים, ודרכינו הצטלבו לא מעט לאורך הדרך. אני מלמד עם ספריו המצויינים של שי “ללמוד תופים” כבר שנים רבות. כמורה התחברתי מאוד לשיטת הלימוד שבספר.

התופים הם חלק מרכזי מאד בחיי ובאישיותי, אני רואה בנגינה ממש כדרך חיים וכך גם את לימוד התופים. במהלך השיעורים אני מקנה ערכים אלו לתלמידיי, תוך שמירה על הנאה ותחושת סיפוק מתהליך הלמידה.

תרגישו חופשי לתאם איתי פגישת היכרות.

צפו בצילום והקלטה של דרור ב”ספלאש” – בית ספר לתופים מנגן קטע מקורי של הלהקה.

צפו בקליפ של הלהקה שלו במהלך סיבוב הופעות בארה”ב.

גיא שושן

נולדתי בברזיל ואומצתי כתינוק על ידי הורים חדשים בארץ, גדלתי במשפחה מוזיקלית מאוד. אחיו הגדול של אבי הוא דני שושן סולן להקת הצ’רצ’ילים המיתולוגית, מפיק אלבומם הראשון והמוערך של מינימאל קומפקט יחד עם ברי סחרוף ורמי פורטיס. ואחיו הצעיר הוא גבי שושן כוכב רוק אדיר משנות השבעים ועד היום. אצלנו המוזיקה הייתה עיניין שביגרה ומאז ועד היום אני זוכר את עצמי מסתובב על הבמות בכל רחבי הארץ. את דרכי המוזיקלית התחלתי בגיל שבע כרקדן מודרני והופעתי עם דודיי. כשהגעתי לגיל בר מצווה שאלו הורי מה ארצה כמתנה, טיסה לברזיל? או מערכת תופים? התשובה הייתה מהירה.. מערכת תופים!!

המורה הראשון שלי לתופים היה רונן בשקין ממנו למדתי המון, לאחר מכן התקבלתי בהצלחה ללימודים ב”תלמה ילין”, שם למדתי במגמת הג’אז של בית הספר התיכון. באותו זמן השקעתי המון בלימודי גיטרה, פסנתר וכמובן תופים. בגיל 21 סיימתי את לימודי במכללת “הד” למוזיקה בתל אביב והייתי המתופף הראשון שקיבל שתי מלגות הצטיינות. הלימודים ב”הד” היו עבורי מאוד משמעותיים ומהנים. בכל אותה תקופה עשיתי שיעורי פיתוח קול התחלתי לכתוב שירים מקוריים. המוזיקה והתופים הם בשבילי הכל לכן המשכתי את לימודי בבית ספר “רימון”, שם למדתי אצל רוני הולן, ניר נקב שתרמו לי רבות לנגינה. אני מאוד אוהב לתופף וגם ללמד ועבורי התלמידים הם מרכיב חשוב בחיי. החיבור שלי לאנשים הוא עמוק ואני מאוד נהנה לראות את תלמידיי מתקדמים ונהנים. בשנים האחרונות הכרתי את שי פסטרנק ומאוד התחברתי לגישתו ולשיטת הלימוד בבית הספר, לאחר שלמדתי תופים אצל שי, הצטרפתי לצוות המורים ב’שי פסטרנק בית הספר לתופים’. רעיון ושיטת הלימוד מאוד קסמה לי ומצאתי את עצמי חלק ממשפחת “ספלאש”. כיום אני מלמד בהרצליה, בסטודיו הפרטי שלי וב”ספלאש”. את כול כולי אני משקיע בלמידה והוראה ואשמח להעביר את הידע שלי אל התלמידים. תרגישו חופשי ליצור קשר.

שתפו את העמוד

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב facebook

שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אפשר גם בטלפון 050-3556598

רוצים שיעור במתנה? הרשמו עכשיו וקבלו שיעור ווידאו במיוחד בשבילכם!